Kultura? Niezła sztuka! Wyjazd do Teatru Groteska w Krakowie – 13.12.2023

12 komentarzy

W dniu 13 grudnia 2023 r. w ramach projektu „Kultura? Niezła sztuka! finansowanego przez Fundację PZU, uczniowie klas 1-4 Publicznej Szkoły Podstawowej w Jodłówce wraz z opiekunami udali się do Teatru Groteska w Krakowie.

Dzieci miały możliwość obejrzenia najnowszego spektaklu pt; „Ja, bałwan”. Śmiechu, uciech i radości było bez liku. Marchewka i Bałwan- dwóch bohaterów. Dwa biegunowo różne charaktery. Nie dość, że różni ich wszystko- to jeszcze każdy chce czego innego. W tą jedną noc, może ostatnią? Kiedy przecinają się ich życiowe drogi…. wciągają widza w opowieść również o przemijaniu, poczuciu straty, ale przede wszystkim o przyjaźni… trwalszej niż tempo roztapiania się śniegu lub daty przydatności do spożycia warzyw mieszkających w lodówce (…). 

Po obejrzeniu sztuki uczniowie wzięli udział w pogadance z odtwórcą głównej roli, Bałwanem, dzięki czemu wszyscy mieli możliwość zgłębienia wiedzy teatralnej oraz wystąpienia na deskach teatru.

Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach teatralnych stając się twórcami własnych maszyn spełniających marzenia.

Ostatnim etapem wycieczki był spacer do Rynku Głównego, skorzystanie z Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz zakupu pamiątek czy słodkości świątecznych.

Pełna fotorelacja dostępna tutaj:

https://photos.app.goo.gl/UjSh9E2thp63Jgw59