VI edycja Powiatowego Konkursu Historycznego pt. „Rotmistrz Witold Pilecki – Bohater, dla którego nie istniały granice odwagi i poświęcenia”

12 komentarzy

Już 16 maja 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jodłówce odbędzie się VI edycja Powiatowego Konkursu Historycznego pt. „Rotmistrz Witold Pilecki – Bohater, dla którego nie istniały granice odwagi i poświęcenia”.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 15 szkół podstawowych z terenu Powiatu Bocheńskiego.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Lekcja patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim – VI edycja, współfinansowanym przez Województwo Małopolskie.

Obrazek przedstawia plakat informujący o VI Powiatowym Konkursie Historycznym pt. "Rotmistrz Witold Pilecki - Bohater dla którego nie istniały granice odwagi i poświęcenia". Plakat jest w barwach czerwowno niebieskim. Na plakacie umieszczono logo Województwa Małopolskiego, IPN O/Kraków i Powiatu Bocheńskiego, Fundacji Can Pack, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum AK, Muzeum Historii Polski.  Na plakacie jest również postać Witolda Pileckiego siedzącego z założonymi rękoma.