V Bieg Pileckiego w Jodłówce

12 komentarzy

V Bieg Pileckiego w Jodłówce już za nami.

Niemalże 150 osób pobiegło na trzech dystansach by upamiętnić Rotmistrza Witolda Pileckiego. Kciuki za naszych wspaniałych biegaczy trzymali pani Zofia Pilecka-Optułowicz – córka rotmistrza i Pan Andrzej Pilecki – syn rotmistrza. Swojego patronatu udzieli również Starosta Bocheński i IPN Oddział w Krakowie.

V Bieg Pileckiego w Jodłówce był częścią projektu pn. Lekcja patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim współfinansowanego przez Województwo Małopolskie.

Ponadto bieg wspierali:

IPN o/Kraków

Powiat Bocheński

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie

Stalprodukt S.A.

MCP sp. z o.o.

KPAS sp. z o.o.

Instytut Pileckiego

Dystans 600 m kat. open:

1.Marcel Błąkała

2. Remigiusz Ryba

3. Jan Wawrzonek

Dystans 1500 m kat. open:

1. Hubert Młotkiewicz

2. Kamil Bulanda

3. Rafał Dziadowiec

Dystans 10 km kobiet kat. open:

1. Patrycja Świerczek

2. Marzena Gut

3. Agata Lis

Dystans 10 km mężczyzn kat. open:

1. Grzegorz Bednarz

2. Dominik Kryca

3. Waldemar Matyjaszek

Wśród nagrodzonych, obok zwycięzców poszczególnych klasyfikacji, znaleźli się również: najmłodsza uczestniczka (Joasia 5 lat), najmłodszy uczestnik biegu na 10 km (Wiktor 13 lat) oraz najstarsza uczestniczka biegu (Pani Barbara Prymakowska 79 lat) i najstarszy uczestnik biegu (Pan Jan 74 lata). Nagrody wręczali Adam Korta – Starosta Bocheński, przedstawiciel WCR Tarnów oraz członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Najemnicy Bocheńscy”. O poczęstunek dla naszych wspaniałych biegaczy zadbały utalentowane członkinie naszego Stowarzyszenia oraz osoby wspierające, w tym Rada Rodziców PSP w Jodłówce i Taste Chef Anna Odroń. Czas mierzył Pomiar Czasu Ostrowski. O bezpieczeństwo na trasie zadbali niezawodni druhowie i druhny z OSP Jodłówka i OSP Borek. Na dystansie 10 km biegaczom towarzyszyła Policja oraz karetka. Punkty z wodą były prowadzone przez uczniów (wolontariuszy) Publicznej Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jodłówce. Całą imprezę prowadziła Wanda Janta.

Pogoda choć tego dnia kapryśna była dla nas niezwykle łaskawa. 😉. Dziękujmy najlepszym biegaczom pod słońcem, za to że byliście z nami, za Waszą pozytywną energię, cierpliwość i wyrozumiałość oraz dobre słowo. Dziękujemy za wasze wskazówki i postulaty (te zgłoszone oficjalnie i nieoficjalnie 😉). Jesteście wszyscy wspaniali! Dziękujemy Radzie Rodziców z PSP w Jodłówce za wsparcie. Cieszymy się, że byliście z nami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji biegu, w tym wolontariuszom.Do zobaczenia za rok 🙋

Dostęp do pełnej fotorelacji:

https://photos.app.goo.gl/T95UE52MfXtuvrRA9

https://photos.app.goo.gl/PDxjss9QCoJbWMT19