V edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Rotmistrz Witold Pilecki – Bohater, dla którego nie istniały granice odwagi i poświęcenia”

12 komentarzy

18 maja 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jodłówce odbędzie się V edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Rotmistrz Witold Pilecki – Bohater, dla którego nie istniały granice odwagi i poświęcenia” dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych powiatu bocheńskiego.

Honorowym Patronatem konkurs objęli:

Zofia Pilecka-Optułowicz

Andrzej Pilecki

Starosta Bocheński Adam Korta

Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie dr. hab. Filip Musiał.

Konkurs jest współfinansowany w ramach zadania publicznego pn. „Lekcja patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim” przez Województwo Małopolskie.

Organizatorem V edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Rotmistrz Witold Pilecki – Bohater, dla którego nie istniały granice odwagi i poświęcenia” jest Stowarzyszenie Moc Radości w Jodłówce.

Do konkursy swoich przedstawicieli zgłosiło 13 szkół podstawowych z terenu powiatu bocheńskiego.

Obrazek przedstawia plakat informujący o V Powiatowym Konkursie Historycznym pt. "Rotmistrz Witold Pilecki - Bohater dla którego nie istniały granice odwagi i poświęcenia". Plakat jest w barwach szarym (u góry) i niebieskim. Na plakacie umieszczono logo Województwa Małopolskiego, IPN O/Kraków i Powiatu Bocheńskiego. Na plakacie jest również postać Witolda Pileckiego na tle drzewa.