Kultura??? Niezła sztuka!!! – Zamek w Nowym Wiśniczu i Muzeum Koryznówka

12 komentarzy

W dniu 29.03 uczniowie klas 4-8 PSP w Łazach, w ramach projektu „Kultura??? Niezła sztuka!!! Bis” finansowanego przez Fundację PZU, wybrali się na wycieczkę do Nowego Wiśnicza.

Pierwszym miejscem, które uczniowie zwiedzali było Muzeum Pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka”. Muzeum to mieści się w drewnianym domu wzniesionym w połowie XIX w. przez Joannę i Leonarda Serafińskich, w którym nasi młodzi odkrywcy mogli poczuć atmosferę przepojoną patriotyzmem i tradycją polskiego domu.

Następnie pod opieką przewodników grupa zwiedziła Zamek Lubomirskich, gdzie mogła zobaczyć jak wyglądało dawne życie szlachty oraz podziwiać przepiękną panoramę Nowego Wiśnicza rozciągającą się z tarasu widokowego zamku.

Kolejną atrakcją wycieczki były warsztaty alchemii. Po zaprezentowaniu alchemicznego sprzętu dzieci pieczołowicie skupiły się na wykonywaniu „wybuchowych” doświadczeń, odczytywaniu tajnej wiadomości i odkrywaniu zawiłej receptury alchemika, co zaowocowało samodzielnym skomponowaniem przez uczniów perfum.

Wycieczka do Nowego Wiśnicza była niezwykłą lekcją, w czasie której uczniowie przyswajali wiedzę historyczną, rozwijali w sobie pasję badawczą oraz poznawali świat wszystkimi zmysłami.

Pełna fotorelacja: https://photos.app.goo.gl/4Bv9YPh9nt1EFefN9