18.03.2022 wyjazd do Filharmonii Krakowskiej

12 komentarzy

W piątek 18 marca 2022r. w ramach projektu Kultura??? Niezła sztuka!!! BIS finansowanego przez Fundację PZU, 45 młodych melomanów wraz z opiekunami udało się na do Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, aby uczestniczyć w koncercie pt. „ Dzieci dzieciom”.

Po przyjeździe do Krakowa cała grupa wyruszyła na spacer brzegiem Wisły. Towarzyszyła im piękna, słoneczna pogoda. Następnie udali się do budynku filharmonii , która mieści się przy ulicy Zwierzynieckiej. Na miejsce dotarli około godziny 11:30. Zajęli wskazane miejsca i podziwiali piękną salę koncertową, która liczy ponad 700 miejsc na parterze, balkonie i w lożach. Koncert rozpoczął się o godzinie 12:00. Na scenie wystąpili uczniowie i nauczyciele Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku pod batutą Zbigniewa Rośka.

Najpierw swoje umiejętności prezentowali poszczególni uczniowie i grupy uczniów , a na koniec zaprezentowała się cała orkiestra.

Publiczność wysłuchała utworów m.in. : Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Zygmunta Noskowskiego, Franciszka Shuberta, Henryka Kuźniaka, Bernarda Steilera, Richarda Rodgersa.Dzieci poznały i zobaczyły na żywo takie instrumenty jak: skrzypce, fortepian , flet , wiolonczela, kontrabas.

Muzyczne prezentacje zapowiadała pani konferansjer Paulina Zgliniecka- Hojda.

Wizyta w filharmonii była dużą atrakcją i okazją do obcowania z kulturą oraz wprowadziła naszych najmłodszych w tajemnice muzycznego świata. Mali melomani mieli możliwość obcowania ze światem dźwięków, instrumentów i klasycznych kompozycji.

Przygotowała: Małgorzata Brzegowy

Dostęp do fotorelacji: https://photos.app.goo.gl/SKMXr9BYopc5EXW39

0komentarzy