I edycja Szkolnego budżetu partycypacyjnego w PSP w Jodłówce – podsumowanie

12 komentarzy

Z nieukrywaną przyjemnością przestawiamy Wam owoce realizacji I edycji Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego w PSP w Jodłówce. Do budżetu zgłoszono w sumie 25 projektów – prawdziwy wysyp wspaniałych pomysłów – 132 osoby oddały swój ceny głos. Ostatecznie zrealizowano 4 zwycięskie projekty.

Najwięcej głosów (98) w I edycji Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego otrzymał projekt pn. „Harcówka – miejsce rozwoju młodych harcerzy” Projekt zakładał wyposażenie nowo-powstałej harcówki. Autorzy projektu tj. Joanna Bąk i Daniel Marciniec podkreślali jak ważne dla nich jest własne, wyposażone „po harcersku” miejsce spotkań. Twierdzili, że dzięki realizacji projektu drużyna harcerska działająca w szkole będzie się rozwijać i harcerstwo będzie mocną stroną szkoły. Cóż, nie sposób się nie zgodzić. Czy harcerze podzielą się z nami swoimi wrażeniami?

Na drugim miejscu z 77 głosami, uplasował się projekt autorstwa Pani Marzeny Wiśniewskiej pn. „Tablety do wykorzystania przez uczniów w trakcie lekcji”. Projekt zakładał zakup tabletów, które umożliwią wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych  na lekcjach oraz zmotywują uczniów do efektywnej pracy na zajęciach. Ciekawe jak się sprawdzają zakupione tablety?

Ostatnie miejsce na podium zajął projekt z 67 głosami pn. „Szkolne szafki do szatni” złożony przez Nikole Oliprę z kl. V. Wg autorki zakup szafek to doskonałe zabezpieczenie własności uczniów. Jak widać po wynikach głosowania, sporo głosujących podzielało zdanie autorki. 

Tuż za podium  – zdobywając 63 głosy – uplasował się projekt pn. „Szkolna oaza – źródełko wody pitnej”. Jego autorami są: Krzysztof Nieć, Daria Wróbel, Nikola Stal, Bartosz Multan, Adrian Ważydrąg, Bartłomiej Sitko i Nataniel Zaręba. Wg autorów, fontanna wody pitnej zapewnia stały dostęp do wody pitnej bez dużych kosztów dla całej społeczności szkolnej. To komfortowy, ekologiczny i oszczędny sposób na wodę pitną! I jak tam, społeczności szkolna, pragnienie zaspokojone? Przy realizacji tego projektu, jako Stowarzyszenie – też mamy swój skromny udział, w postaci sfinansowania brakujących już w SBP środków na pełną realizację projektu.

Czy projekty spełniły oczekiwania młodych projektodawców? Jak myślicie? Może przedstawiciele społeczności szkolnej z PSP w Jodłówce podzielą się swoimi wrażeniami?

Więcej zdjęć dostępna jest tutaj: https://photos.app.goo.gl/c51mjBotYa4Hsoay5

Projekt pn. Szkolny budżet partycypacyjny finansowany jest z Funduszy EOG w ramach  programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.