IV Bieg Pileckiego w Jodłówce

12 komentarzy

IV Bieg Pileckiego w Jodłówce już za nami. ☺

Prawie 120 osób pobiegło na trzech dystansach by upamiętnić Rotmistrza Witolda Pileckiego w 120 rocznicę jego urodzin.🇵🇱

Kciuki za naszych wspaniałych biegaczy trzymali pani Zofia Pilecka-Optułowicz – córka rotmistrza i Pan Andrzej Pilecki – syn rotmistrza. Swojego patronatu udzieli również Starosta Bocheński i IPN Oddział w Krakowie.

IV Bieg Pileckiego w Jodłówce był częścią projektu pn. Lekcja patriotyzmu z rotmistrzem Witoldem Pileckim współfinansowanego przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu, Polska Fundacja Narodowa oraz Stalprodukt S.A. Dodatkowo nagrody dla biegaczy ufundowali Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie, WKU Tarnów i Powiat Bocheński.

Wśród nagrodzonych, obok zwycięzców poszczególnych klasyfikacji, znaleźli się również: najmłodsza uczestniczka (Kasia 5 lat), najmłodszy uczestnik biegu na 10 km (Kacper 13 lat) oraz najstarszy uczestnik biegu (Pan Jan 73 lata). Nagrody wręczali por. Paweł Badoń (WKU Tarnów), oraz członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Najemnicy Bocheńscy”.

Poza rywalizacją czysto sportową mieliśmy okazję obserwować biegowe pogaduchy na dystansie 10 km, wspólne finiszowania (trio trzymające się za ręce), fantastyczny doping zgromadzonej publiczności oraz starty rodzinne.

O poczęstunek dla naszych wspaniałych biegaczy zadbały utalentowane członkinie naszego Stowarzyszenia oraz osoby wspierające i Taste Chef Anna Odroń. Przepyszny tort w barwach narodowych upiekła Sabina Kukla Chanek. Czas mierzył Pomiar Czasu Ostrowski. O bezpieczeństwo ( i ochłodę na trasie – dziękujemy Osp Jodłówka za kurtynę wodną), dbali niezawodni druhowie i druhny z Osp Jodłówka i @Ochotnicza Straż Pożarna Borek. Na dystansie 10 km biegaczom towarzyszyła Policja (motocykl i radiowóz) oraz karetka.

Punkty z wodą były prowadzone przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jodłówce.

Całą imprezę prowadziła Wanda Janta.

Dopisała też pogoda, która była równie dobra jak nastroje towarzyszące uczestnikom podczas IV Biegu Pileckiego w Jodłówce😉.

Dziękujmy biegaczom, wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji biegu oraz dopingującej publiczności. Dziękujemy, też za dobre słowo..🥰Link do pełnej fotorelacji dostępny jest tutaj:

https://photos.app.goo.gl/W3Rmx1bFjwX4hnut7

Do zobaczenia za rok

🙋

PS. Zdjęcia: Sylwia Chrobak.