III Bieg Pileckiego w Jodłówce

12 komentarzy
img_5011
Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz…. nadchodzi czas podsumowań.
8 sierpnia 2020 r. odbył się III Bieg Pileckiego w Jodłówce, którego organizatorem głównym było Stowarzyszenie Moc Radości w Jodłówce. Mimo czasów, dla Nas wszystkich trudnych i niepewnych, mimo wysokich temperatur, prawie 150 uczestników pobiegło na 3 dystansach, by po raz kolejny uczcić pamięć Rotmistrza Witolda Pileckiego.
III Bieg Pileckiego w Jodłówce jest elementem współfinansowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej „Lekcji patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim.” Swoim patronatem objęli go Pani Zofia Pilecka-Optułowicz – córka Rotmistrza, Pan Andrzej Pilecki – syn Rotmistrza i IPN Oddział w Krakowie.
W przygotowaniu biegu wspierali nas: Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, WKU Tarnów, którzy zadbali o nagrody dla wspaniałych biegaczy III Biegu Pileckiego w Jodłówce.
Wśród nagrodzonych, obok zwycięzców poszczególnych klasyfikacji, znaleźli się również najmłodszy uczestnik biegu (4 lata), najmłodszy uczestnik biegu na 10 km (13 lat) i najstarszy uczestnik biegu (72 lata). Całkowicie spontanicznie, ale wyjątkowo zasłużenie nagrodę za pokonanie 10 km z flagą Polski w dłoni otrzymał biegacz z Limanowej.
Bieg uświetnili przedstawiciele Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Najemnicy Bocheńscy”.
O poczęstunek zadbały utalentowane członkinie naszego Stowarzyszenia oraz Taste Chef Anna Odroń. Arcydzieło cukiernicze w kształcie flagi w barwach narodowych przygotowała dla uczestników Sabina Kukla Chanek.
O bezpieczeństwo dbali: Osp Jodłówka i Ochotnicza Straż Pożarna Borek.
Na dystansie 10 km biegaczom towarzyszyły dwa radiowozy oraz karetka. Punkty z wodą były dowodzone przez harcerzy i harcerki z drużyny harcerskiej działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jodłówce.
Pan Andrzej Pilecki – syn Rotmistrza skierował do uczestników naszego biegu kilka miłych słów:
117326910_741901149901690_4683418828881994432_o

Uczestnikom III Biegu Pileckiego w Jodłówce, dziękujemy za obecność, wyrozumiałość, wspaniałą atmosferę, mega pozytywną energię i miłe słowa.
DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!
Zdjęcia:
https://photos.app.goo.gl/QscvLBphpctPFZiC8
PS.
Przed nami jeszcze druga część Lekcji patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim tj.

III edycja Powiatowego Konkursu Historycznego pn. „Rotmistrz Witold Pilecki – Bohater, dla którego nie istniały granice odwagi i poświęcenia” dla uczniów szkół podstawowych Powiatu Bocheńskiego – szczegóły wkrótce.