III Bieg Pileckiego w Jodłówce – 8 sierpnia 2020 r.

12 komentarzy
W 2020 r. obchodzimy 100 rocznicę wojny-polsko-bolszewickiej. Wiecie, że Rotmistrz Witold Pilecki też brał w niej udział???
„W latach 1918–1921 służył w Wojsku Polskim, walczył podczas wojny z bolszewikami. Jako kawalerzysta brał udział w obronie Grodna. 5 sierpnia 1920 wstąpił do 211 Pułku Ułanów i w jego szeregach walczył w bitwie warszawskiej, bitwie w Puszczy Rudnickiej i brał udział w wyzwoleniu Wilna. Dwukrotnie odznaczony został Krzyżem Walecznych. Po wojnie zdemobilizowany.”
Tegoroczna rocznica stała się dla nas inspiracją, by przypomnieć i ten etap z życiorysu Rotmistrza, wedle naszej koncepcji by każdy organizowany Bieg Pileckiego w Jodłówce nawiązywał do innego wydarzenia z życia tego wspaniałego bohatera.
Zapraszamy na III Bieg Pileckiego w Jodłówce w dniu 8 sierpnia 2020 r. Listę startową mamy kompletną, przy czym 14 uczestników jest jeszcze nieopłaconych, więc można się dopisywać.

Bieg jest elementem współfinansowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej Lekcji patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim.

Dziękujemy 💝Pani Zofii Pileckiej-Optułowicz i 💝Panu Andrzejowi Pileckiemu, za objęcie naszego przedsięwzięcia swoim patronatem.

 

Wyróżniamy naszych partnerów👏:

Ministerstwo Obrony Narodowej, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie, WKU Tarnów

– serdecznie dziękujemy za wsparcie.

 

O Wasze bezpieczeństwo na trasie zadbają niezawodni druhowie i druhny Osp Jodłówka i Ochotnicza Straż Pożarna Borek.

 

Do zobaczenia na starcie🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️
Trzymajcie się zdrowo

Pilecki III BIEG 2020 Plakat-1