PROGRAMUJEMY (…) nasz projekt przeszedł do realizacji w ramach BO WM!!! Dziękujemy za głosy!!!!

12 komentarzy

31 października 2019 r. zelektryzowała nasz wszystkich informacja, że projekt pn. PROGRAMUJEMY – warsztaty z programowania przy PSP w Jodłówce dla dzieci
z powiatów bocheńskiego i brzeskiego
zakwalifikował się do realizacji w ramach 4 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego otrzymując 1686 głosów!

Projekt, którego pomysłodawcą i autorem jest Stowarzyszenie Moc Radości
w Jodłówce
, kierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, uczniów szkół podstawowych z powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Warsztaty wykorzystują zamiłowanie współczesnych dzieci do spędzania czasu przed komputerem w celu nauki programowania czyli procesu pobudzania kreatywność, rozwijania logicznego myślenia, umiejętności matematycznych, informatycznych, a nawet językowych, bo programowanie to głównie poszukiwanie rozwiązań. Dzieci będą poznawały w praktyce takie zagadnienia jak programowanie gier, programowanie aplikacji mobilnych, programowanie stron internetowych, programowanie elektroniki, grafika komputerowa oraz technologie przyszłości. Zdobyta przez dzieci wiedza to inwestycja w przyszłość bo powszechnie wiadomo, że języki programowania to języki przyszłości.

Wartość projektu: 98.100,00 zł

Czas realizacji projektu: marzec 2020-grudzień 2021

Projekt zakłada m.in zakup 25 komputerów, które będą przez okres realizacji projektu do dyspozycji wszystkich uczniów PSP w Jodłówce.

Warto podkreślić, że autorami tego niebywałego sukcesu jest nie tylko pomysłodawca projektu czyli Stowarzyszenie Moc Radości w Jodłówce, które
w czerwcu 2019 r. złożyło w/w projekt w Urzędzie Marszałkowskim, ale tez cała społeczność lokalna, która ogromnie zaangażowała się w głosowanie i pozyskiwanie głosów na zgłoszony projekt. Szczególnie wyróżnić należy uczniów PSP w Jodłówce, całą kadrę tej szkoły i rodziców uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na wspomniany projekt i wszystkim, którzy go promowali, w tym księdzu proboszczowi Tadeuszowi Kubali.

Małgorzata Gicala – Prezes Stowarzyszenia Moc Radości w Jodłówce

74270603_2511829198901046_1623773456392781824_n