05.04.2019r. – wyjazd do Filharmonii Krakowskiej w ramach projektu „KULTURA??? Niezła sztuka!!!” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU

12 komentarzy

5 kwietnia 2019r. uczniowie klasy II oraz III z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jodłówce a także uczniowie klasy II z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzeczowie wzięli udział w wycieczce do Filharmonii Krakowskiej. Głównym tematem wycieczki był koncert dla dzieci pn. „Muzyka w kolorach… niebiesko-błękitnym”.

Koncerty z cyklu „Muzyka w kolorach…” dedykowane są dzieciom i młodzieży.  Tego dnia publiczność zdecydowanie dopisała – cała sala wypełniona była uczniami z różnych szkół, wyraźnie zainteresowanych nowym doświadczeniem.

            Jednak żywe rozmowy uczniów ucichły, kiedy na scenie pojawili się prowadzący koncert – Anna Sokołowska oraz Sławomir Rokita. Narratorzy towarzyszyli publiczności podczas całego wydarzenia, przedstawiając wykonawców i ciekawie opowiadając o utworach. W bardzo interesujący sposób zostały nam przedstawione takie instrumenty muzyczne jak: fortepian, klawesyn, czelesta, organy, perkusja i akordeon. Do muzycznej prezentacji zgrabnie wpleciono również elementy baletu  wykonywanego przez solistów Baletu Dworskiego Cracovia Danza, dzięki czemu mieliśmy „ucztę” nie tylko dla ucha ale także dla oka.

W takcie koncertu mieliśmy okazję wysłuchać opowieści o marzeniach opowiadanej na „ławeczce marzeń”. A zaczęło się to tak: „Marzenia nie mają granic, więc wszyscy sobie wyobraźmy, że muzyka unosi się w błękicie nieba, coraz dalej, coraz wyżej i wyżej, może nawet opuszcza naszą galaktykę… I nagle z oddali, z głębin kosmosu, za pomocą przekaźnika, nazwanego „Radio Błękit” zaczęły przychodzić informacje i różne dźwięki. Okazało się, że muzyka trafiła do cywilizacji, bardzo ceniącej świat dźwięków, ale o dziwo, nie posiadającej instrumentów muzycznych. Jakież to niezwykłe twory akustyczne mogą powstawać przez przetwarzanie w kosmicznych urządzeniach ziemskiej muzyki!…”.

Gdy nasza „muzyczna podróż” w filharmonii dobiegał końca, nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami i po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia powróciliśmy zadowoleni do swoich domów.

Wyjazd do Filharmonii Krakowskiej był dla nas dużą atrakcją i okazją do obcowania z kulturą. To wartościowe doświadczenie, które dostarczyło nam wiele radości.

 

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj:

https://photos.app.goo.gl/NdpSEDdbmgfY4YVBA