Kultura??? Niezła sztuka!!! – projekt sfinansowany ze środków Fundacji PZU – wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

12 komentarzy

 

7.12.2018 r. uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Jodłówce i klasy VI z Borku uczestniczyli w wyjeździe do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl ,,Mały Książę” przygotowany na podstawie książki o takim samym tytule, której autorem jest Antoine de Saint-Exupéry.


Premiera odbyła się 4 czerwca 2011 roku.

W przygotowanie przedstawienia zaangażowane były następujące osoby:
Przekład: Jan Szwykowski
Adaptacja, teksty piosenek i reżyseria: Cezary Domagała
Scenografia: Grzegorz Policiński
Kostiumy: Anna Waś
Muzyka: Tomasz Bajerski
Choreografia: Marta Domagała
Przygotowanie wokalne: Elżbieta Kuzemko-Rausz
Projekcje: Dawid Kozłowski
Asystent reżysera: Kamil Urban
Inspicjent, sufler: Krystyna Fudyma

Spektakl wiernie oddawał treść książki, a ponadto ze względu na możliwości sceny teatralnej potęgował odbiór tekstu poprzez muzykę, taniec, światło, ruch sceniczny i scenografię.
Sztuka opowiadała piękną historię pilota, który podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara, spotyka małego chłopca – tajemniczego przybysza z innej planety. Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Uczestnictwo w wyjeździe do teatru skłoniło uczniów do poszerzenia wiedzy na temat sylwetek słynnych polskich aktorów i reżyserów. Uczniowie w większych grupach przygotowali materiały do zaprezentowania na stronie szkoły i stowarzyszenia „Moc radości” w Jodłówce.

Opracowali: Maksymilian Szydłowski, Aleksandra Kubala